+48 664 939 954 sklep@partybudziki.pl Godziny otwarcia: Pon.– Pt. 8:00 - 16:00
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Organizacja przyjęć urodzinowych

W życiu każdego człowieka niezależnie od wieku znaczną rolę odgrywają dwie daty. Z reguły bywa tak, że są to dwa dni w roku, a więc dzień urodzin oraz dzień imienin. Dzień, o którym była mowa w pierwszej kolejności to dzień przyjścia na świat. W przypadku każdego człowieka na tej ziemi jest to inna data, jednakże mogą występować tak zwane „bliźniactwa datowe”, z uwagi na fakt, że w kalendarzu mamy tylko trzysta sześćdziesiąt pięć lub sześć dni w zależności od roku. Zatem pewne jest, że w jednym dniu urodził się więcej niż jeden człowiek, a nawet setki ludzi.

 

balony dla dzieci   świeczki urodzinowe

 

Wracając jednak do sedna, dzień ten zwyczajowo zwany urodzinami jest niezwykle ważne nie tyle dla nas samych, bo wtedy jeszcze nie wiele wiemy, lecz dla ludzi wokół nas. Jest to wydarzenie niezwykle ważne dla naszych najbliższych, którymi są rodzice, a szczególnie matka. Nadchodzi bowiem czas, kiedy świat staje otworem na przyjęcie największego skarbu. Najpiękniejszego owocu cudownej reakcji między kobietą i mężczyzną. Niestety wraz z kolejnymi latami cała magiczność chwili zanika, a urodziny dla niektórych są tylko zmianą liczby oznaczającej przeżyte lata. Warto jest jednak przekonać się co można zrobić, aby dzień ten rokrocznie zapadał w naszej pamięci na długo.

Pierwszy jubileusz czyli roczek

Mało kto pamięta swoje pierwsze obchody urodzin, przede wszystkim dlatego, że ze względu biologicznego jest to po prostu niemożliwe. Jednak roczek jest nietypowym dniem i do jego należytych obchodów poczynione są kroki ku wielkim przygotowaniom. Najczęściej taka impreza organizowana jest w dużym lokalu, a towarzyszą jej dekoracje na roczek. Nieodłącznym elementem jest tort wykonany w dwóch egzemplarzy z czego jeden przeznaczony jest do samodzielnego skosztowania przez małego mistrza ceremonii.

Dobry plan na niespodziankę urodzinową

Niekiedy trzeba sprostać zadaniu jakim jest rola organizatora urodzinowej niespodzianki dla kogoś bliskiego. W przeddzień, ale także w sam dzień fetowania należy załatwić kilka spraw, bez których nie mogłoby się to nazywać niespodzianką urodzinową.

Do najważniejszych należą:

  • zaproszenie wszystkich gości
  • zorganizowanie miejsca, w którym odbędzie się nasza niespodziewana zabawa
  • zamówienie, a często także i odebranie i dowóz tortu na miejsce
  • rozplanowanie oraz udekorowanie pomieszczenia
  • świeczki
  • oprawa muzyczna
  • prezenty
  • zachowanie wszystkiego w największej tajemnicy, tak aby jubilat niczego się nie domyślił

Dodatkowo, aby nadać całości wystrzałowego charakteru można zaopatrzyć się w rakiety konfetti, gwiżdżące lizaki, czapeczki oraz maski imprezowe. Te gadżety spowodują, że te urodziny staną się niezapomniane.

Atrakcje na urodziny dla dzieci

Jeśli niedługo w kalendarzu wybije data urodzin pociechy z najbliższego otoczenia nie ma na co czekać i samemu zająć się organizacją najbardziej bombowego urodzinowego party w okolicy. Warto może pomyśleć o zaangażowaniu w tę imprę profesjonalnego animatora zabaw. Toż to dzieci w wprost uwielbiają magików, klaunów czy mimów wygłupiających się przed nimi, wręczając im balony foliowe. Przy tym wchodząc z nimi w interakcję i zachęcając do kolejnych gier i zabaw. Miejsce takich urodzin można ulokować w ogrodzie, o ile jest ciepło. W przeciwnym razie można wyjąć halę namiotową na dość pokaźnym terenie. Do dekoracji można także dodać balony cyfry w ogromnej ilości, które będą oznaczać nic innego niż wiek jaki ukończył główny bohater tegoż zdarzenia.

pixel